۱۳۹۹-۰۴-۰۱
گروه همخوانی بین المللی امام رضا(علیه السلام) آغاز به کار کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمسعود میریان، مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی

گروه همخوانی بین‌المللی امام‌رضا(ع) اولین اثر خود را با عنوان «مهر و ماه» با حضور حفاظ آستان قدس رضوی، جامعه روحانیت، قاریان ممتاز، گروه‌های همخوانی ملی مشهد مقدس و استان‌های سطح کشور، خادمیاران دارالقرآن الکریم، مربیان و فراگیران طرح حافظون رضوی و سبزپوشان یگان حفاظت حرم مطهر تولید کرد.

اثر مهر و ماه در راستای برنامه‌های توسعه و ترویج مفاهیم قرآنی مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی و با نزدیک شدن به ایام پربرکت دهه کرامت روز جمعه، ۳۰ خردادماه در اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی و با همکاری مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی تولید و تصویربرداری شد.

مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی در نظر دارد برنامه‌های بلندمدت و هدفمندی را در جهت تعمیم بخشیدن به برنامه‌های تبلیغی ترویجی قرآن کریم این مرکز با توجه به شروع به‌کار کردن گروه همخوانی بین‌المللی امام رضا(ع)، در دیگر مراسم ملی مذهبی، عملیاتی کند.

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی همچنین ضرورت اشاعه کارهای هنری با مضامین اسلامی و دینی را از دیگر اهداف این گروه برشمرد و گفت: این نوع فعالیت‌ها در فضای تعاملی جهان اسلام امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی درمورد الزام تشکیل گروه‌های همخوانی به زبان سایر ملل‌ها اشاره و اظهار کرد: اگر ما ضرورت  توسعه، نشر و ترویج مفاهیم قرآنی و اسلامی را بر خود واجب می‌دانیم باید به زبان دیگر کشورها  تسلط داشته باشیم و گروه‌های همخوانی را با دیگر زبان‌ها ایجاد کنیم. گروه‌ها در حال حاضر به زبان‌های فارسی و عربی مسلط هستند و فعالیت دارند و لذا ما اگر خواهان این هستیم که تولیدات ملی مذهبی خود را به سمع و بصر اقصی نقاط جهان برسانیم باید زبان‌‌های سایر کشورها را در این هنر تجلی بخشیم.
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید