۱۳۹۹-۰۴-۲۳
نگاهی به فعالیت‌های مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی در دهه کرامت
مدیرمرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی: یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده‌ای که در دهه کرامت در دستور کار این مرکز قرار گرفت و انجام شد تقدیر از پیشکسوتان، اساتید و چهره‌های فعال قرآنی بود که با اعطای هدایای فرهنگی و معنوی حرم مطهر رضوی با همکاری کانون‌های خدمت رضوی استان‌ها توسط خادمیاران قرآنی رضوی صورت پذیرفت.

ملاک برگزیدن این فرهیختگان قرآنی، آن دسته از عزیزانی بودند که در راه‌اندازی و ساماندهی جلسات سنتی قرآن کریم، برگزاری کرسی‌های تلاوت و آموزش تخصصی قرآن کریم در استان خود در پیش برد اهداف و راهبردهای متمرکز مرکز قرآن کریم در این عرصه دغدغه‌مند فعال هستند.

هدف از این کار تشویق به ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی در چارچوبی منسجم و سازماندهی شده با اهدافی بلندمدت در راستای برنامه‌های تبلیغی و ترویجی قرآنی مرکز قرآن کریم بود.

به هشت نفر از فعالان، اساتید و پیشکسوتان قرآنی که توسط مسئولان کانون‌های خدمت رضوی هر استان به این مرکز معرفی شدند در ایام پربرکت دهه کرامت با مراجعه به منازل این عزیزان و با تقدیم هدایای فرهنگی و معنوی حرم مطهر رضوی توسط خادمیاران قرآنی رضوی به نیابت از مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی از آنها تقدیر به‌عمل آمد.

برگزاری کرسی تلاوت رضوی در جوار عترت با همکاری اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی و شبکه قرآن و معارف صداوسیما در ایام دهه کرامت
کرسی تلاوت رضوی در جوار عترت با حضور قاریان و حافظان بین‌المللی قرآن کریم در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

این محافل به مناسبت دهه کرامت و با حضور قاریان بین‌المللی حامد شاکرنژاد، علیرضا رضایی، حسین پورکویرو حافظان ممتاز حجت‌الاسلام محمود محمدی‌نیا، رضا گلشاهی، محمدخاکپور؛ قاریان نوجوان امیرحسین پیوندی، علی‌اکبر خراسانی، سینا فتحی و گروه‌های همخوانی سیرت النبی، عروة‌الوثقی، ولیعصر(عج) برگزار شد.

این محافل بهره‌مندی هرچه بیشتر مردم از فعالیت‌های قرآنی و ایجاد جذب اذهان عمومی برای تدبر در قرآن را از طریق صوت دلنشین آن فراهم می‌آورد.

تجلی بخشیدن و نهادینه کردن کلام لم یزلی در قلوب مردم و فرهنگ همزیستی و انس با قرآن در بدنه جامعه و عمومیت بخشیدن به این مهم را از اهداف برگزاری کرسی‌های تلاوت رضوی
این محافل به مدت سه روز به‌صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد. ضمناً در راستای اجرای این محافل، مسابقه پیامکی با محتوای زندگی و سیره امام رضا(ع) همراه با اهدای روزانه هشت هدیه نقدی نیز برگزار شد.

از دیگر اقدامات این مرکز در دهه کرامت توزیع مصحف شریف در سطح استان‌ها
توزیع ۹۰ هزار جلد مصحف شریف بین مساجد منتخب و فعال استان‌ها در سطح کشور با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد هر استان و با جمع‌آوری قرآن‌های مستعمل مساجد انجام پذیرفت.

رونمایی اثر فاخر مهروماه توسط گروه تأسیس شده مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی با عنوان گروه تواشیح بین‌المللی امام رضا(ع)
در دهه کرامت با هدف تعمیق بصیرت‌افزایی و معرفت‌افزایی قرآنی با رویکرد آموزه‌های رضوی اثر مهروماه با حضور حفاظ آستان قدس رضوی، جامعه روحانیت، قاریان ممتاز، گروه‌های همخوانی ملی مشهد مقدس و استان‌های سطح کشور، خادمیاران دارالقرآن الکریم، مربیان و فراگیران طرح حافظون رضوی و سبزپوشان یگان حفاظت حرم مطهر تولید و در رسانه ملی و فضای مجازی کشور انتشار یافت.

مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی در نظر دارد برنامه‌های بلندمدت و هدفمندی را در جهت تعمیم بخشیدن به برنامه‌های تبلیغی ترویجی قرآن کریم این مرکز با توجه به شروع به‌کار کردن گروه همخوانی بین‌المللی امام رضا(ع)، در دیگرمراسم ملی مذهبی و سایر برنامه‌های آستان قدس رضوی عملیاتی کند.

در همین راستا نونهالان مهدالرضا(ع) با راه‌اندازی پویش صلوات خاصه امام رضا(ع) در روز ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در سراسر کشور و با ارسال فیلم‌ها و کلیپ‌های تصویری خود در فضای مجازی محبت و دوستی  خود را به امام مهربانی‌ها ابراز داشتند و در پایان به هشت کلیپ برگزیده هدایای ارزنده‌ای اعطا شد.
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید